تحصیلی

 

تحصیل و آموزش

امروزه تحصیل بسیار مهم است چرا که مسیر دستیابی افراد به اهدافشان را میسازد و کمک میکند که آنها زندگی و آینده خود را بسازند. دانشجویان بسیاری هستند که اهدافشان را در کشور خودشان بدست می آورند ولی این همیشه مقدور نیست چرا که امکان کسب علم و تجربه در هر یک از شاخه های علم و فن و تکنولوژی در همه جای جهان یکسان نیست.

تحصیل در خارج از مرزهای کشور متبوع ، یک راه موثر برای برآورده ساختن نیازهای آکادمیک فرد و تجربه فرهنگ های جدید به طور همزمان است و این نکته است که تحصیل در خارج از کشور را واقعا هیجان انگیز میکند .

جنبه های مختلفی از تحصیل در خارج از کشور وجود دارد ؛ بسیاری از متقاضیان تمایل دارند زبان دوم خود را در کشوری که بومیانش به آن زبان صحبت میکنند ، فراگیرند و این البته تجربه منحصر به فردی است. امروزه کالج های بسیاری در کشورهای مختلف دنیا این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده اند طول این دوره ها عموما شش ماه تا یکسال است و متقاضی اجازه کاره پاره وقت را در مدت اقامت خود خواهد داشت . این فرصت مهمی است که شما درباره ی آینده خود تصمیم بگیرید؛ فرصت تجربه کشور ، فرهنگ و اجتماع جدید تاببینید چقدر با روحیاتتان سازگار است و آیا مایلید که برای همیشه در آنجا بمانید و زندگی کنید یا نه. اگر پاسختان مثبت است فرصت را غنیمت بشمارید و برای خودتان کاری پیداکنید که پس از اتمام دوره اقامتتان بتوانید در همان کشور بمانید.

امروزه امکان تحصیل و آموزش کودکان و نوجوانان نیز در مدارس و دبیرستانهای کشورهای مختلف دنیا فراهم است .از امکانات ویژه این طرحها اغلب این است که پدر ویا مادر میتوانند به عنوان همراه ویزا دریافت کنند و در کنار فرزندشان باشند در این سیستم فرد از خردسالی با سیستم آموزش و پرورشی بسیار دقیق برنامه ریزی شده رشد میکند و فرهنگ و تجربیات متفاوتی را میتواند کسب کند. حتی برخی از این مدارس امکان اسکان شبانه روزی دانش آموزان را فراهم کرده اند .

اما هدف بسیاری دیگر تحصیل در دانشگاههای معتبر جهانی و کسب علوم و فنون و تکنولوژی روز دنیاست. کشورها برای تربیت نیروی متخصص و ارتقای سطح علمی و فنی جامعه بعضاً بورسیه ها و طرحهای حمایتی متنوعی بخصوص برای دانشجویان ممتاز خود در نظر میگیرند. از طرف دیگر کشورهای پیشرو در تولید علم و تکنولوژی نیز کمک هزینه های تحصیلی و زندگی برخی از دانشجویان ممتاز خارجی که متقاضی تحصیل در دانشگاههای کشورخود هستند را نیز تامین میکنند و حتی امکان کار بعد از فراغت از تحصیل در همان کشور را برای این نیروهای نخبه فراهم میکنند تا از نبوغ آنها در پیشرفت هرچه بیشتر خود سود برند. بنابراین در این پروسه پیشینه تحصیلی و تخصصی و تجربه شما ، میزان آشناییتان با زبانهای مورد استفاده در کشور هدف و برنامه وفعالیتتان در طول دوره بسیار مهم است . دوره تحصیلات آکادمیک معمولا به صورت لیسانس (Bachelor ) فوق لیسانس (Master) کترا (PHD) فوق دکترا (PostDoc) ارائه میشود و با توجه به سوابق آموزشی خودامکان درخواست برای تحصیل در هریک از این مقاطع فراهم است .

در کنار دوره های مطرح شده در بالا دوره های آموزشی کوتاه مدت دیگری هم ارائه میشوند از جمله مهمترین این طرح ها میتوان به دوره هایی اشاره کرد که برای تعطیلات تابستانی در یک وزه مطالعاتی یا تحقیقاتی یا فنی یا حرفه ای بخصوص ارائه میشوند . دوره های فرصت مطالعاتی در مقطعه دکتری یا استاد دانشگاهها  نمونه های دیگری از همکاری دانشگاهها و مراکز آموزشی کشورهاست.

برای انتخاب دانشگاه ودوره تحصیلی مناسب با برنامه خود با مشاوران مجرب ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی دادبان میهن تماس حاصل فرمایید تا اندوخته های خود را بی دریغ در اختیار شما قرار دهیم .

 

کلیدواژه خود را وارد کنید