ویزای کار

portfolio
portfolio
اطلاعات کشور
  • دسته بندی: اتریش
معرفی اجمالی کشور

اخذ اقامت از طریق ویزای کاری امروزه یکی از محبوبترین روش های مهاجرتی است که نظر متخصصان و صاحبان تجربه  را از سراسر دنیا برای بهبود کیفیت زندگی به خود جلب میکند . کشور اتریش به دلیل ویژگی های منحصربفرد خود همواره یکی از مقاصد برتر در این خصوص بوده است . در حال حاضر […]

جزئیات بیشتر در مورد کشور

اخذ اقامت از طریق ویزای کاری امروزه یکی از محبوبترین روش های مهاجرتی است که نظر متخصصان و صاحبان تجربه  را از سراسر دنیا برای بهبود کیفیت زندگی به خود جلب میکند . کشور اتریش به دلیل ویژگی های منحصربفرد خود همواره یکی از مقاصد برتر در این خصوص بوده است . در حال حاضر اخذ ویزای کار اتریش به چند روش امکان پذیر است.

روش اول بدین صورت است که شما از طرف یک کارفرمای اتریش یک دعوتنامه کاری دریافت کنید. باید توجه داشت که کارفرمای شما باید صاحب شرکت یا کسب و کار شناخته شده و معتبر در خاک اتریش بوده و آگهی استخدام نیروی موردنظر را طبق قوانین اتحادیه اروپا 3 ماه در اتریش و 3 ماه در حوزه کشورهای اتحادیه اروپا منتشر نماید و اطمینان حاصل شود که برای شغل موردنظر نیروی مناسبی در این دو محدوده نبوده است. سپس می تواند برای استخدام نیروی کار به اصطلاح بین المللی اقدام نماید لازم است کارفرما برای فرد متقاضی یک دعوتنامه کاری ارسال  کند و قصد خود مبنی بر استخدام نیروی کاری بین  المللی را به سازمان های مربوطه در اتریش اعلام دارد.

متقاضی پس از دریافت دعوتنامه کاری به سفارت یا نمایندگی کنسولی اتریش مراجعت نموده ضمن درخواست ویزای کاری سایر مدارک مورد نیاز از جمله مدارک شناسایی ، گواهی پایان دوره تحصیلی لیسانس یا بالاتر ، اسناد مربوط به سوابق کاری و … را در اختیار سفارت یا نمایندگی قرارداده و سفارت پس از بررسی و تائید صحت مدارک و واجد صلاحیت شناختن متقاضی اقدام به صدور ویزا می کند. شما در صورتی که موفق به اخذ ویزای کاری شوید، پس از 4 سال  کار در کشور اتریش و پرداخت منظم مالیات می توانید جهت اخذ اقامت دائم درخواست دهید.

مهاجرت به این طریق پیچیدگی های زیادی دارد، از یک سو عدم امکان ملاقات و راستی آزمایی تجربه و توانمندی فرد متقاضی و از سوی دیگر پروسه زمان بر در انتشار آگهی استخدام و الویت نیروی کاری داخلی بر نیروی کار بین المللی ( بطور مثال دانشجویان خارجی فارغ التحصیل که اجازه جستجوی کاری دارند، پناهندگان با حق جستجوی کار، نیروی بیکار دیگر کشورهای اروپایی و… در این پروسه مقدم بر شما هستند.) راه دشوار و زمان بری را پیش روی هر دو طرف قرار می دهد.

و اما راه دوم مهاجرت کاری که تقریبا تمام این معایب را توانسته رفع کند روشی است که فرصت شش ماهه جهت جستجوی کار را در اختیار متقاضیان کار در اتریش قرار می دهد از الزامات این روش آن است که شما بتوانید با ارائه مدارک و مستنداتی توانمندیتان برای انجام امور تخصصی و حرفه ای حوزه کاری خود را برای نمایندگان دولتی اثبات نمایید.

مستنداتی درباره ی  تحصیلات، سابقه کاری، مهارت های علمی و فنی، آشنایی با زبان انگلیسی و آلمانی و…در بررسی درخواست شما مورد توجه قرار می گیرند. بدین ترتیب با موافقت اصولی اداره کار اتریش می توانید به مدت شش ماه وارد کشور اتریش شوید و برای عقد قرارداد کاری با کارفرمایان وارد مذاکره شوید. چنانچه در عرض این فرصت شش ماهه موفق به عقد قرارداد کاری شوید، می توانید از همان جا درخواست اقامت کاری و دریافت کارت قرمز _ سفید _ قرمز (red-white-red Card) برای مدت 12 ماه نمایید. پس از دریافت این کارت شما همچون شهروندان اروپایی می توانید دسترسی نامحدودی به بازار کار داشته باشید.

در پایان این نکته نیز لازم به ذکر است که برخلاف روش اول که متقاضی امکان همراه داشتن خانواده را دارا است، در روش دوم فرد باید نخست قراردادکاری ببندد و کارت قرمز _ سفید _ قرمز را دریافت کند و سپس می تواند برای الحاق خانواده (شریک زندگی و فرزندان زیر 18 سال ) اقدام نماید.

 

کلیدواژه خود را وارد کنید