اتریش

portfolio
portfolio
اطلاعات کشور
  • دسته بندی: اتریش
معرفی اجمالی کشور

اتریش ( Austria )، یکی از کشورهای اروپای مرکزی است به مساحت حدودا 83 کیلومتر مربع که در همسایگی آلمان، سوئیس، چک، لیختن اشتاین، اسلوونی، ایتالیا و مجارستان قرار دارد.

جزئیات بیشتر در مورد کشور

جغرافیا: اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است به مساحت حدودا 83 کیلومتر مربع که در همسایگی آلمان، سوئیس، چک، لیختن اشتاین، اسلوونی، ایتالیا و مجارستان قرار دارد. 60% آن را رشته کوههای آلپ شرقی در بر گرفته است. رودخانه زیبای دانوب در این کشور مناظر زیبایی را آفریده است.

سیاست: اتریش به لحاظ ساختار سیاسی دارای نظام جمهوری فدرال پارلمانی است. بالاترین مقام سیاسی فدرال اتریش رئیس جمهوری و بالاترین مقام ایالتی صدراعظم است. اتریش از 9 ایالت تشکیل گردیده و شهر زیبای وین، مرکز ایالت وین، پایتخت آن است.

اقتصاد: کشور اتریش از کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن است. به لحاظ اقتصادی دارای اقتصاد بازار آزاد توسعه یافته با میانگین تولید ناخالص داخلی سرانه در حدود 27000 یورو در میان کشورهای ثروتمند اروپایی و حتی جهان قرار میگیرد.

اجتماع و فرهنگ: کشور اتریش بیش از 8 میلیون نفر جمعیت دارد که اکثریت به زبان آلمانی تکلم می کنند و پیرو کلیسا کاتولیک هستند .

این کشور از لحاظ رعایت امنیت حقوق فردی سرآمدان جهان شناخته می شود. مردم اتریش در برخوردهای اجتماعی عموما رسمی و محافظه کار هستند . احترام به قانون و سنت ها از اصول اساسی فرهنگ اتریشی است فرهنگی که قرنها در آمیزش با دیگر فرهنگ های اروپایی میراث گران قدری برای جامعه بشری به جا نهاده است.

تحصیل: در اتریش کودکان از 5 سالگی وارد یک دوره آمادگی یک ساله می شوند و سپس  دوره 4 ساله ابتدایی را پشت سر می گذارند. بعد از موفقیت در امتحانات دوره چهار ساله ابتدا، دانش آموزان دوره چهارساله عمومی را که با هدف آموختن از راه تجربه، طرح ریزی شده سپری می کنند. در پایان این دوره دانش آموزان بر اساس علاقمندی و توانایی خود وارد یکی از مدارس تخصصی فنی و حرفه ای، ورزشی، هنری و… می شوند .

همه دانش آموزان دبیرستان و کالج ها با هر گرایش در امتحانات نهایی و ورودی دانشگاهها شرکت می کنند و در صورت قبولی، مدرک معادل دیپلم دریافت می کنند. مراکز آموزش عالی در اتریش شامل دانشگاهها، دانشکده های هنرهای عالی، مدارس عالی فنی و کالج های تخصصی دو تا سه ساله  است که در بسیاری از موارد به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی در دسترس است. از برترین دانشگاههای اتریش می توان به دانشگاه وین، دانشگاه فنی وین، دانشگاه اینسبروک و دانشگاه فنی گراتس اشاره نمود.

 

کلیدواژه خود را وارد کنید