انگلستان

portfolio
portfolio
اطلاعات کشور
  • دسته بندی: انگلستان
معرفی اجمالی کشور

انگلستان ( England )، یکی از کشورهای پیشتاز تجاری در عرصه بین الملل و رتبه اول جذب سرمایه گذاری درون اتحادیه اروپا را دارا می باشد. همچنین یکی از ده کشور برتر تولیدکننده در سطح جهان است و بزرگترین صنایع را در زمینه های زیست شناسی، تكنولوژي ارتباطات و اطلاعات و صنایع خلاقیت محور در میان کشورهای اروپایی دارا است.

جزئیات بیشتر در مورد کشور

جغرافیا : انگلستان به انگلیسی (England) نام نیمهٔ جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. این منطقه از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم‌مرز است و مهم‌ترین و عمده‌ترین جزء تشکیل‌دهندهٔ کشور بریتانیا است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند، و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا می‌کند. انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ است که از جمله آن‌ها می‌توان به جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است. پرآب‌ترین رود انگستان، رود تیمز است که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد. انگلستان دارای آب و هوایی نسبتاً معتدل می‌باشد که در زمستان از صفر درجه پایین‌تر و در تابستان از ۳۲ درجه بالاتر نمی‌رود.  سردترین ماه سال ژانویه و فوریه و گرم‌ترین ماه سال ماه ژوئیه است.

سیاست : نظام سیاسی در انگلستان سلطنت مشروطه و نظام پارلمانی است. پس از انقلاب موسوم به انقلاب شکوهمند در سال ۱۶۶۸، از طریق لایحه حقوق در قانون اساسی ذکر شد که شاه و مجلس باید با هم حکومت کنند، هرچند قدرت واقعی در اختیار مجلس قرار گرفت. امروزه نیز خاندان سلطنتی به عنوان سمبلی از سنت تاریخی آن کشور به صورت تشریفاتی برقرار است. امروزه انگلستان به‌طور مستقیم توسط پارلمان بریتانیا اداره می‌شود، اگر چه دیگر کشورهای اتحادیه بریتانیا دولت خود را دارند. نظام حقوقی قوانین انگلیسی که در طول قرن‌ها توسعه و تکامل یافته اساس سیستم‌های حقوقی قانون مشترک است که در بیشتر کشورهای مشترک‌المنافع و همچنین ایالات متحده مورد استفاده است.

 اقتصاد : انگلستان یکی از کشورهای پیشتاز تجاری در عرصه بین الملل و رتبه اول جذب سرمایه گذاری درون اتحادیه اروپا را دارا می باشد. انگلستان یکی از ده کشور برتر تولیدکننده در سطح جهان می باشد و بزرگترین صنایع را در زمینه های زیست شناسی، تكنولوژي ارتباطات و اطلاعات و صنایع خلاقیت محور در میان کشورهای اروپایی را دارا می باشد. اقتصاد انگلیس در رده پنجمین اقتصاد دنیا ، دهمین در میزان تولید ناخالص داخلی در بین کشورهای جهان ، مقام نهم جهانی را برای برابری قدرت خرید قرار دارد. بریتانیا در گروه هشت در سه سال پیاپی، سریعترین رشد اقتصادی را به خود اختصاص داده‌است.

فرهنگ و اجتماع : جمعیت انگلستان در حدود ۶۳ میلیون نفر برآورد می شود . مردم این سرزمین کهن، انگلیسی‌زبان با گویش بریتانیایی هستند و از واحد پوند (£) در معاملات خود استفاده می‌کنند دین اصلی در انگلستان مسیحیت است. اما دین‌های دیگری از جمله یهودیت و اسلام نیز در بین مردم این کشور رواج دارد. مردم انگلیس تا حدی سنتی و بسیار پایبند به اداب و رسوم سنتی خود هستند نگلیس به عنوان سرزمین اصلی فوتبال شناخته می‌شود. صبحانه سنتی بریتانیا شامل ژامبون و تخم مرغ یا نان و غلات بوده و همچنین غذای مشهورشان ماهی با سیب زمینی سرخ کرده می باشد.ناهار مردم انگلیس معمولا وعده سبکی از آش ، سوپ یا ساندویچ می باشد. مردم انگلیس معمولا شام خود را در ساعت 6 یا یکم دیرتر شاید صرف می کنند.

تحصیل : تحصیلات در بریتانیا به سه روش دولتی، خصوصی و تحصیل در خانه تقسیم بندی می‌شود. مدارس دولتی به چند دسته طبقه بندی می‎شوند: مدرسه دستور زبان ( grammar school ) که در آن دانش آموزان انتخاب می‎شوند و مدرسه نمونه دولتی محسوب می‌شود؛ مدرسه جامع ( comprehensive school) که همه دانش آموزان حق حضور دارند؛ مدارس آزاد ( free school ) که از لحاظ دروس آموزشی آزاد هستند، مدارس مذهبی جزو این دسته هستند. تحصیلات اجباری از سن 5 سالگی تا 16 سالگی است. پس ازپایان دوره مدرسه دانش آموزان وارد کالج ها میشوند و سپس وارد دانشگاهها میشوند. از شناخته شده ترین دانشگاههای انگلستان میتوان به دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه بیرمنگام، دانشگاه کینگستون، دانشگاه منچستر، دانشگاه بریستول، دانشگاه ناتینگهام و بسیاری اسامی معتبر دیگر اشاره نمود.

کلیدواژه خود را وارد کنید