سرمایه گذاری

portfolio
portfolio
Project Info
 • Category: England
Project Details

صاحبان سرمایه عموما به دنبال شرایط کسب و کار آسان و شفاف با ریسک پایین هستند و به همین دلیل کشورهایی که ثبات اقتصادی و سیاسی خوبی دارند و از نظر شاخص هایی چون آزادی کسب و کار در سطح بالاتری در رتبه بندی جهانی قرار میگیرند هدف مهاجران سرمایه گذار شناخته میشوند.

More Project Details

صاحبان سرمایه عموما به دنبال شرایط کسب و کار آسان و شفاف با ریسک پایین هستند و به همین دلیل کشورهایی که ثبات اقتصادی و سیاسی خوبی دارند و از نظر شاخص هایی چون آزادی کسب و کار در سطح بالاتری در رتبه بندی جهانی قرار میگیرند هدف مهاجران سرمایه گذار شناخته میشوند.

کشور انگلستان ، مهد انقلاب صنعتی ، که امروزه در جایگاه پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا از لحاظ تولید ناخالص داخلی و نهمین اقتصاد بزرگ جهان بر اساس برابری قدرت خرید قرار دارد بی شک یکی از مطلوب ترین مقاصد برای این منظور است .

 طی سالهای گذشته  دولت انگلستان قوانین متعددی برای  جذب بیشتر سرمایه گذاران و کارآفرینان تصویب و اجرا کرده است در نتبجه فرصت عالی برای علاقمندان به سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در انگلستان فراهم گردیده است تا بدین وسیله بتوانند اقامت خود و خانواده شان را اخذ نمایند.در حال حاضر سه نوع ویزا در خصوص سرمایه گذاری طبق قوانین انگلستان وجود دارد که در ذیل به توضیح هریک میپردازیم:

  • سرمایه گذاری 50هزار پوندی انگلستان

این برنامه مهاجرتی مخصوص افرادی است که در کشور انگلستان مدرک دانشگاهی خود را اخذ نموده باشند و به ویزای کارآفرینی پس از تحصیل POST­-STUDY WORK  در انگلستان  معروف است. این طرح خاصی از طرف دولت انگلستان جهت تبدیل ویزای تحصیلی شخص به اقامت دائم انگلستان از راه سرمایه گذاری در انگلستان می باشد. این روش نیازمند ارائه گواهی است که نشان دهد دارائی شما معادل ۵۰ هزار پوند انگلیس است و فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های انگلستان هستید. به این شکل در راستای تبدیل ویزای تحصیلی انگلستان به ویزای سرمایه گذاری انگلستان، دولت انگلستان ویزای دو ساله ای به شخص می دهد تا فرصت ایجاد شغل و تجارتی معادل ۵۰ هزار پوند را داشته باشد و بتواند اقامت خود را به اقامت دائم انگلستان تبدیل نماید.

 

  • سرمایه گذاری 200 هزار پوندی انگلستان

روش بعدی ویزای سرمایه گذاری انگلستان جهت اخذ اقامت دائم این کشور طرح سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی انگلیس می باشد که به عبارتی کارآفرینی در انگلستان(entrepreneur visa) محسوب می شود. افرادی که مایل به راه اندازی  تجارت وسپس اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق آن میباشند میتوانند از طریق این ویزلا اقدام نمایند . با ویزای سرمایه گذاری انگلستان امکان مهاجرت همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز فراهم می باشد. ویزای سرمایه گذاری انگلستان بر پایه سیستم امتیازبندی می باشد و باید ۹۵ امتیاز را شخص سرمایه گذار حتما کسب نماید که سرمایه گذار ۳ فاکتور را از اینموارد را الزاما باید دارا باشد:

  • دارایی معادل ۲۰۰ هزار پوند به صورت سپرده کوتاه مدت به مدت ۳ ماه.
  • مدرک زبان انگلیسی نمره آیلتس(IELTS) سطح 5 داشته باشد.
  • توانایی تأمین هزینه زندگی خود شخص و همراهان

برای ویزای سرمایه گذاری انگلستان حتما باید یک بیزینس پلن هم نوشته شود و طرح توجیه اقتصادی همراه با بقیه مدارک به سفارت برده شود. پس از ارائه مدارک به سفارت، در صورت تأیید مدارک، سفارت یک ویزای سه سال برای سرمایه گذار و خانواده وی صادر می کند و سرمایه گذار باید در این مدت، دو شهروند انگلیسی را به مدت یک سال استخدام نماید و به آنها حقوق و مالیات به دولت پرداخت نمایند. در این صورت ویزا به مدت دوسال تمدید شده و بعد از این مدت امکان درخواست برای اقامت دائم در انگلستان وجود دارد. کسانی که ویزای ۲۰۰ هزار پوندی سرمایه گذاری انگلستان را دریافت کرده اند، در سال حداقل ۶ ماه  باید در خاک انگلستان حضور داشته باشند. تحصیل برای فرزندان کسانی که با این ویزا وارد کشور انگلستان می شوند همانند دانش آموزان انگلیسی رایگان می باشد. همچنین می توانند از بیمه و خدمات پزشکی رایگان در انگلستان استفاده نمایند.

v   سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی انگلستان

این برنامه توسط دولت انگلیس برای جذب اشخاص با دارایی های زیاد از طریق سرمایه گذاری در انگلستان طراحی گردیده است . این مبلغ باید به مدت ۳ ماه قبل از مراجعه به سفارت در یک حساب کوتاه مدت سپرده باشد. منبع تأمین پول نیز باید مشخص شود. در نهایت برای سرمایه گذاری که بتواند مبلغ زیادی از سرمایه خود را به انگلستان انتقال دهد برخلاف طرح های اجرایی دیگر شروط خاصی در نظر گرفته نشده است. متقاضیان این نوع مهاجرت و سرمایه گذاری در انگلستان باید دارایی خودشان را به صورت خرید اوراق قرضه یا سهام شرکت های معتبر فعال، مدت زمان ۵ سال در یکی از بانک ها و مؤسسات مالی اعتباری انگلستان به صورت سپرده حساب داشته باشند یا یک فعالیت تجاری را در انگلستان راه اندازی نمایند.

در این نوع ویزا نیز امکان همراهی همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی نیز فراهم است و پس از پنج سال میتوانند درخواست پاسپورت انگلستان را بدهند.

 

Enter your keyword