اخبار

آلمان؛ افزایش دو برابری هزینه‌های کمک به خارجیان ظرف ۱۲ سال

با افزایش شمار خارجی‌های مهاجر در آلمان، پرداخت کمک‌هزینه‌ها به آنها ظرف ۱۲ سال گذشته دو برابر شده است. بیشتر این مبلغ به پناهجویانی از سوریه، عراق و افغانستان که در آلمان کاری پیدا نمی کنند، پرداخت شده است.

به گزارش روزنامه «اوزنابروکر تسایتونگ» آلمان، میزان کمک‌های رفاهی‌ که اتباع خارجی در سال ۲۰۱۹ میلادی دریافت کرده‌اند، نسبت به سال ۲۰۰۷ دو برابر شده است.

ادامه خبر

________________________________________________

کانادا در انتظار انتخابات ۲۹ مهر

چهل و سومین انتخابات سراسری در کانادا در تاریخ ۲۱ اکتبر ۲۰۱۹ برای انتخاب اعضای مجلس عوام کانادا موجب قانون انتخاباتی کانادا برگزار خواهد شد.

در این انتخابات ۶ حزب عمده کشور حضور دارند. از میان این ۶ حزب انتظار می‌رود حزب لیبرال، محافظه‌کار و نئودموکرات روی هم ۸۵ درصد از کرسی‌های مجلس را به دست آورند.

در انتخابات سراسری سال ۲۰۱۵، حزب لیبرال به رهبری جاستین ترودو توانست با اکثریت آرا در مجلس عوام قدرت را از دست محافظه کاران برباید و اداره کشور را به دست بگیرد. اکنون دو حزب محافظه‌کار و نئودمکرات با تغییر رهبران خود به چهره هایی جوان تر نظیر اندرو شیر و جاگمیت سینگ به رقیبان جدی برای لیبرال ها تبدیل شده اند.

جاستین ترودو با درخواست انحلال مجلس فعلی از فرمانداری کل کانادا، در روز چهارشنبه نهم اکتبر زنگ شروع رسمی انتخابات سراسری کانادا را به صدا در آورد.

ادامه خبر

_______________________________________________________
چه تغییراتی در سیاست مهاجرتی اتحادیه اروپا آمده است؟

در تابستان سال گذشته مسئله پناهندگی مشکلات زیادی را در دولت ائتلافی آلمان به وجود آورد. حتی این اختلافات منجر به ایجاد کشیدگی میان احزاب همکار “دموکرات سوسیال مسیحی” شد. این جنجال‌ها باعث شدند تا بحث‌های زیادی برای اصلاح سیاست مهاجرت اتحادیه اروپا مطرح شوند.

سیاست مهاجرت اتحادیه اروپا در حال حاضر چگونه است؟

کشتی‌هایی که مهاجران را در مدیترانه نجات می‌دهند سرگردان اند، چون ایتالیا و مالتا  به آن ها اجازه لنگرانداختن در بنادرشان را نمی‌دهند. میزان تلفات پناهجویان در آب‌های مدیترانه افزایش یافته است. چانه‌زنی ها برای پذیرش پناهجویانی که از آب نجات داده می‌شوند، در سطح اتحادیه اروپا هنوز جریان دارد.  

آلمان و برخی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نظر دارند در ماه سپتمبر اصلاحات تازه‌ای را در پیوند به سیاست مهاجرت انجام دهند. پیش از این آلمان موافقت‌نامه‌ای را با اسپانیا امضا کرد که براساس آن مهاجرانی که در اسپانیا ثبت و راجستر می‌شوند و از آنجا به آلمان می‌آیند؛ برگردانده شوند. همچنان در نشست سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ماه جون سال گذشته تعهدات صورت گرفت تا انگلا مرکل صدراعظم آلمان را در زمینه رفع تنش‌های میان حکومتی کمک کند. 

ادامه خبر

____________________________________________________

تحریم‌های اقتصادی ایران؛ زندگی مهاجران افغان «بی‌نهایت» سخت شده است

فعالان مسائل مهاجران افغانستان می‌گویند که با تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه ایران، مهاجران افغان به عنوان آسیب پذیرترین قشر جامعه ایران، زندگی بی‌نهایت سختی را می‌گذرانند و پای بازگشت به افغانستان و توان مالی برای رفتن به کشورهای اروپایی را ندارند.

آمارهای سازمان‌های بین‌المللی نشان می‌دهد تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران باعث شده است که بخشی از جامعه مهاجران افغانستان به کشورشان بازگردند. این گروه که بالغ بر صدها هزار نفر می‌شوند، عمدتا مهاجران بدون مدرک اقامتی هستند که برای تامین مخارج زندگی خانواده‌هایشان در افغانستان به ایران مهاجرت کرده‌اند و با افت ارزش تومان در برابر دلار به افغانستان بازگشته‌اند.

منبع:خبرگزاری یورونیوز

کلیدواژه خود را وارد کنید